ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7074142
*
nr 707 4142
Spegel
teak, 1950-tal, längd, höjd: 124
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 18:21:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 19:43:42
1
100 kr
30/7 15:15:03
2
250 kr
30/7 22:24:16
3
200 kr
31/7 09:37:51
4
500 kr
31/7 13:53:38
2
400 kr
1/8 10:04:22
5
500 kr
1/8 10:04:46
5
550 kr
1/8 16:10:20
6
650 kr
1/8 17:16:04
4
700 kr
1/8 17:17:28
6
850 kr
1/8 18:08:43
7
850 kr
1/8 18:11:46
7
900 kr
1/8 18:13:49
6
ledande budet*
1/8 18:16:41
7
1.000 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: längd spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 707 4142
Spegel
teak, 1950-tal, längd, höjd: 124
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 19:43:42 | 1 | 100 kr |
30/7 15:15:03 | 2 | 250 kr |
30/7 22:24:16 | 3 | 200 kr |
31/7 09:37:51 | 4 | 500 kr |
31/7 13:53:38 | 2 | 400 kr |
1/8 10:04:22 | 5 | 500 kr |
1/8 10:04:46 | 5 | 550 kr |
1/8 16:10:20 | 6 | 650 kr |
1/8 17:16:04 | 4 | 700 kr |
1/8 17:17:28 | 6 | 850 kr |
1/8 18:08:43 | 7 | 850 kr |
1/8 18:11:46 | 7 | 900 kr |
1/8 18:13:49 | 6 | ledande budet* |
1/8 18:16:41 | 7 | 1.000 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: längd spegel speglar teak teakmöbler trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14